Sprężyny naciskowe DIN 2098

Sprężyny śrubowe naciskowe wykonywane przez naszą firmę stosowane mogą być we wszystkich dziedzinach konstrukcji maszyn.

d – średnica drutu
Dm – średnica podziałowa sprężyny
Dz – średnica zewnętrzna sprężyny
L0 – długość sprężyny w stanie swobodnym
n – czynna liczba zwoi
Ln – dopuszczalny nacisk
Fn – siła wytworzona przez sprężynę (N)
fn – ugięcie przy maksymalnym obciążeniu
c – sztywność sprężyny (N/mm)
K – średnica gniazda
k – średnica trzpienia

F stal nierdzewna = 0,833 x stal sprężynowa
1kg = 9,81N
1N = 0,102kg

Materiał:
stal sprężynowa węglowa 51 Crv4
stal nierdzewna chromowo-niklowa 1.4310

Pobierz katalog

Sprężyny naciskowe produkowane w naszych zakładach

mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu jako elementy do przenoszenia małych oraz dużych obciążeń. Ciągły proces projektowania sprężyn zmusza nas do nieustannego rozwoju parku maszynowego. Tak by sprostać zastosowaniom każdej sprężyny przy powstawaniu nowoczesnych maszyn naszych klientów.

Sprężyny naciskowe wykonujemy z prętów jakościowych takich jak:

  • Materiał sprężynowy węglowy 51Crv4, 51Crv4
  • Materiał nierdzewny chromowo – niklowy 1.4310, 1.4301

Średnice prętów do produkcji sprężyn w zakresie sprężyn naciskowych dzielimy na dwie linie produkcyjne. Sprężyny naciskowe z pierwszej linii produkcyjnej zwijane są na maszynach w zakresie materiałów o przekroju pręta od 0,40 mm do 20 mm. Sprężyny naciskowe powstające na drugiej linii produkcyjnej to sprężyny o znacznie większych gabarytach o przekroju pręta od 21mm do 48 mm.

Jako ciekawostkę pragniemy wspomnieć, iż największa sprężyna naciskowa jak powstała w naszym zakładzie ważyła 94 kg. a do produkcji sprężyny użyty został kilkunastometrowy pręt sprężynowy. Wszystkie sprężyny naciskowe opuszczające naszą produkcję posiadają atesty materiałowe, certyfikaty zgodności oraz pełną charakterystykę wykonaną na próbie sprężyn z odpowiedniej partii. Główni odbiorcy naszych sprężyn to branża kolejowa, energetyczna oraz maszynowa. Jesteśmy uznanym producentem sprężyn w powyższych branżach ze względu na certyfikację, którą możemy pochwalić się podczas procesu produkcji sprężyn. Sprężyny naciskowe możemy poddać charakterystyce w naszym zakładzie i nakreślić wykresy z przeprowadzonych badań.

Co wyróżnia nasze sprężyny naciskowe od konkurencji?

  • Wysoka wytrzymałość sprężyny wynikająca z zastosowania certyfikowanych materiałów oraz długoletniego doświadczenia w procesie produkcji.
  • Wysokie normy jakościowe podczas produkcji każdej sprężyny.
  • Na sprężyny naciskowe wystawiane są świadectwa jakości 3.1.
  • Krótkie terminy realizacji
  • Pełny proces produkcji sprężyn pod kontrolą wyspecjalizowanych pracowników z dziedziny obsługi maszyn i obróbki sprężyn.

Zapraszamy również do zapoznania się na naszej stronie z katalogami sprężyn gdzie znajdą Państwo odpowiednie dla siebie sprężyny naciskowe

Wszystkie powyżej sprężyny naciskowe dostępne są z magazynu lub w terminie do 7 dni roboczych. W przypadku zainteresowania Klientów niestandardowym
wymiarem sprężyny naciskowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wysłanie zapytania ofertowego na adres biuro.fedratech@gmail.com. Oferta na sprężyny naciskowe zostanie przygotowana wraz z wstępnym wyliczeniem sił sprężyny w przeciągu 24H.

Pobierz formularz sprężyn naciskowych

Potrzebujesz niestandardowych rozwiązań w zakresie sprężyn?

Nasz doradca techniczny pomoże Ci w doborze produktu najlepiej spełniającego Twoje potrzeby.